אני מתרגלת יוגה עם ילדים עם צרכים מיוחדים: ילדים עם ליקויי תקשורת ASD, ילדים בעלי מוגבלות פיזית, ילדים עם מגבלות שכלית התפתחותית וכדומה. התרגול מותאם לילד ומטרתו לשפר את איכות החיים, להביא לרגיעה, חיזוק המודעות הגופנית, ויסות חושי, שיפור בוויסות חושי. ולכן כל אחד יכול לתרגל יוגה. 

אני עובדת בבתי הספר של החינוך המיוחד, בסטודיו במודיעין ובמידת הצורך בבית הילד.
אחת לחודש מתקיימת סדנה לאנשי מקצוע והורים שרוצים לקבל כלים מעולם היוגה לשלב בקליניקה שלהם וביומיום.

קצת עלי:
מתרגלת טאי צ'י ויוגה מעל לעשרים שנה, החיבור לגוף ולתנועה החל בילדותי כרקדנית, כך שכל חיי הייתי בתנועה.
ילדים תמיד התחלתי להתנסות ביוגה ילדים כאשר עבדתי כגננת עם ילדים בגילאי שלוש-חמש. באופן ספונטני הבאתי את קלפי היוגה והחלנו לתרגל. את הידע המשכתי לצבור בקורס של "יוגה לילדים", במרכז שיבהננדה תל אביב בהוראתו של גיא דקל ואת ההתמחות לתחום היוגה לילדים עם צריכים מיוחדים למדתי ב "Special Yoga" של Special Yoga Foundation- London בהדרכתה של ג'ו מנואל מיסדת הארגון.
ממשיכה ללמוד ולהעשיר את הידע המקצועי של בהשתלמויות רבות של יוגה, יוגה שיקומית ותנועה עם טובי המורים בארץ ואורחים מחו"ל: דודו חמיקיאן, ציפי נגב,  ועוד.
היו תחום העיסוק שלי, בכל גיל, ובמגוון רב של תחומים: טבע, טיולים, מדע, הוראה וחינוך, יהדות וחברה הישראלית. אני בעלת תואר שני בחינוך ותעודה "משקמת באומנות" מבית איזי שפירא ואוניברסיטת בר-אילן.
אמא לכפיר, אייל ועופרי, תושבת העיר מודיעין.
 
בעלת סטודיו פרטי ועובדת במסגרות החינוכיות השונות במודיעין והסביבה.
מדריכת חוגים, שעורים בבית הספר, שעורים פרטיים, השתלמויות מורים והרצאות להורים.

אודות

יוגה מיוחדת לילדים עם צרכים מיוחדים 


שיעורי יוגה מיוחדת עבור ילדים עם צרכים מיוחדים נבנים על עקרונות היוגה ומותאמים למגוון האתגרים הגופניים, רגשיים ושכליים העומדים בפני הילדים המיוחדים. היוגה רואה את הילד בגובה העיניים, מהמקום בו הוא נמצא ומלמדת אותו להכיר את גופו, את הנשימה שלו, ואת המרחב בו הוא נע. שיעורי היוגה מפתחים את המודעות לגוף, ובמסגרתם יש עבודה על תנועה אישית בהתאם ליכולות הגוף. יחדיו אנו מותחים את השרירים ומחזיקים אותם. אנו מתרגלים נשימות, ומפתחים קואורדינציה בין אברי הגוף השונים.
לראות את הילד השלם
על פי היוגה בכל אחד מאתנו יש גרעין לפוטנציאל אין סופי. אני מאמינה שבזכות נדיבות, אהבה, וחמלה שיש בתרגול המשותף ניתן להביא שינוי חיובי להתפתחות הילד.
כולנו מיוחדים
לכל ילד יש את היכולות האישיות איתן הוא נולד. יכולות אלו הופכות אותו לילד שהוא ולכן כל אחד מאתנו הוא ייחודי ומיוחד.
כל אחד יכול
כולנו אוהבים לנוע, שמחים להכיר את הגוף שלנו, ומתרגשים מלהתנסות בדברים חדשים ולכן כל אחד יכול.
 

סיפורים מהשטח

המפגש הראשון הילדים היה מלווה בהרבה ציחקוקים ושמחה. הצחוק אצל חלק מהילדים נבע ממבוכה. פתאום באצמע היום בבית הספר צריך לשכב ולהיות בשקט, זה ממש לא רגיל. כל שינוי עורר צחוק. הם הסתכלו אחד על השני כדי לראות אם כולם עושים כמותם וזה מאד הצחיק אותם. השמחה הייתה כי הם היו חופשים לשכב להרגיש את גופם בצורה חדשה ולהצליח לעשות המון תנוחות כבר בשיעור הראשון. 

המלצות ותודות

שני שלי ואני השתתפנו בחוג יוגה בתנועה של טל.  חווינו שעת סיפור אחרת ומיוחדת שמשתפת תנועה משמעותית יחד עם הסיפור.  לטל גישה מדהימה לילדים, הוא מצליחה לחוש את החדר ולהתאים את הפעילות ליכולת של הקבוצה באותו יום – לפעמים יותר תנועה ופחות סיפור, ולפעמים ההפך.
יצא לנו גם להפגש עם טל לשיעור יוגה פרטני. שני מאוד אהבה את היחס האישי והמחבק והצטערה כשנאלצנו להפסיק.

טל קמחי - יוגה לילדים עם צרכים מיוחדים מפגשים פרטניים, בקבוצות ולצוותי חינוך